Haber

Avrupa basınından Şampiyonlar Ligi grubu ve Galatasaray yorumu

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde grup aşamaları için kura çekimi yapıldı. Kura çekimine dördüncü torbadan katılan Galatasaray, A Grubu’nda Bayern Münih (Almanya), Manchester United (İngiltere) ve Kopenhag (Danimarka) ile eşleşti.

İngiliz, Alman ve Danimarka basını da kurayı yakından takip ederek temsilcilerinin rakipleri hakkında yorumlarda bulundu.

Alman basını taraftarların dikkatini çekti

Bayern Münih ve Galatasaray’a rakip olan Almanlar, güçlü kadrosunu grubun favorisi olarak görürken, Icardi’ye ve taraftarın sarı-kırmızılı takımımıza olan gücüne de dikkat çekti.

“İstanbul’da cehennem bizi bekliyor.”Yorum yapan Alman basını Mertens, Icardi, Zaha ve Tete gibi futbolculara dikkat çekti.

İngiliz basını ikincilik için yarış diyor

İngiliz basınında Bayern Münih favori olarak görülürken, eski gücünde olmayan Manchester United’ın ikinciliğe en güçlü aday olduğu yönünde yorumlar yapıldı. Kopenhag’ı tercih etmeyen İngilizler, Galatasaray’ı güçlü bir rakip olarak tanımladı.

Haberde Türk seyircisinin gücüne vurgu yapılarak sarı-kırmızılıların Avrupa’da da başarılı olduğu yazıldı.

Danimarka basını: Ölüm kümesine düştük

Kopenhag’ın sürpriz olacak bir grup olduğunu düşünen Danimarka basını, grubun favorisinin Bayern Münih olduğu yorumunu yaptı. Galatasaray ile üçüncülük için yarışacaklarını iddia eden Danimarkalılar, “Victor Nelsson ile tekrar karşılaşacağız” dedi. Dikkat çeken bir ayrıntıya dikkat çekti.

Galatasaray’ın bu gruptan kaç puan toplayacağını düşünüyorsunuz? Yorumları memnuniyetle karşılıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu