Haber

Bakan Çavuşoğlu’ndan yurt dışından arama kurtarma ekiplerine teşekkür videosu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sosyal medya hesabından bir görüntü paylaşarak, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yurt dışından Türkiye’ye gelerek arama kurtarma çalışmalarına katılan yabancı ekiplere teşekkür etti.

Bakan Çavuşoğlu’nun Twitter hesabından Türkçe ve İngilizce olarak “Dostlar kara günde görünür! Minnetle…” mesajıyla paylaştığı görselde, 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen kentlerden görüntüler, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ilçeler dahil edildi.

Videoda, başta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Azerbaycan olmak üzere Türkiye’de halihazırda arama kurtarma grubu bulunan ve görev süresini tamamlamış ülkelerin isimlerine değinilirken, tüm ülkelere ayrı ayrı teşekkür edildi. kendi dili.

Yurt dışından arama kurtarma gruplarının çalışmalarından da görüntülerin yer aldığı görüntüde Bakan Çavuşoğlu, “Zor günlerden geçiyoruz ama dünyanın dört bir yanından gördüğümüz bu sevgi ve dayanışma milletimize büyük güç veriyor. Var olsunlar.” mesaj paylaşıldı

Videonun sonunda Türkiye’de arama kurtarma çalışmalarına katılan ve depremzedelere insani yardım sağlayan ülke ve uluslararası kuruluşların bayrakları gösterildi.

5 bin 753 yabancı işçi hala deprem bölgelerinde çalışıyor

Dışişleri Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre 67 ülkeden 5 bin 753 yabancı işçi aktif olarak arama kurtarma faaliyetlerinde bulunuyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıların ardından bugüne kadar 101 ülke Türkiye’ye yardım teklifinde bulundu.

Ayrıca 2 ülkenin daha ekip göndermesi beklenirken, 455 yabancı arama kurtarma grubunun da gelmesi bekleniyor.

selcukluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu