Haber

Beşiktaş’tan İskele Meydanı’ndaki kartal heykeli

Açılışa Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Işık Çebi, yönetim kurulu üyeleri, teknik direktör İstek Çalımbay, siyah-beyazlı futbolcular Vincent Aboubakar ve Gökhan İnler’in yanı sıra tekerlekli sandalye ve altyapı sporcuları katıldı.

Mimar Sinan Üniversitesi Heykel Bölümü Başkanı Bülent Çınar’ın yaptırdığı heykelin açılışında konuşan lider Çebi, şunları söyledi: “Beşiktaş’ın 120. yılını kutladığımız bu yılda, yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte aldığımız karar neticesinde, yaklaşık 4 metre yüksekliğinde ve kanatları olan kartal heykelimizi Beşiktaş’a vermeye karar verdik. 6 metre, yenilenen bu meydanda. Bugün marşlarımızda ve müziklerimizde var. Neyse ki yağmurlu bir günde heykelimizin açılışını yapıyoruz. Beşiktaş camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Bu alanı kullanmamız için bize yer ayırdı. İmamoğlu’naBeşiktaş Belediye Başkanımıza da saygı ve şükranlarımı sunuyorum.“dedi.

Heykelin topluma hayırlı olmasını temenni eden Çebi, şunları söyledi: “Her büyük ve tarihi kurumda onu temsil eden kelimeler ve amblemler vardır. Kartal da bizim hikayemizdir. Herkes kartalları güzel bilir. Yaşlandıkça yükselme, kendini yenileme ve yeniden başlama yeteneğine sahiptir. Amblemimizi simgeleyen heykel, toplumumuza hayırlı uğurlu olsun.”“dedi.

gemerek-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu