Ekonomi

Borsa İstanbul haftaya yükselişle başladı

Investing.com – BİST 100yeni haftaya %2,31 artışla 5.233 puandan başladı.

BIST 100 haftayı %11,66 artışla 5.114,97 puanda kapatarak haftaya yükseliş ivmesini sürdürerek Mart ayı seviyelerine döndü. Açılışın ardından ilk süreçlerde endeks 5.200 puan bandını savunmaya devam etti.

Haftaya yükselişle başlayan branşların başında ulaştırma, petrokimya ve sanayi branşları yer aldı. Geçen haftaki yükselişin lokomotifi olan bankalar ilk saatte yüzde 1,3’lük fiyat artışı yaşadı. Bankalar %3 bandında yükselişle başladıktan sonra kısmi gerileme kaydetti. Ayrıca Bankacılık endeksi geçen hafta %18,48 artarak ortalamanın üzerinde performans gösterdi.

Açılışta olumsuz bir segment yaşanmazken, ilk saatte yüzde 1’in altında artışla gayrimenkul yatırımları, dokuma ve maden işleri en az talep gören segmentler oldu.

SNICA, PLTUR, ADEL, TLMAN ve AVHOL haftanın ilk gününe hızlı başlayan hisseler arasında yer alıyor. ISSEN ve PEKGY hisseleri güne sert düşüşle başladı.

BIST 100 endeksinde yer alan hisselerin ortasında TMSNile sasa, KMPUR ve HECT’lerVe PGSUS , güne %5’in üzerinde başlayan hisseler en çok kazandıran oldu. BİST 100’de açılış sonrası ilk süreçlerde KLRHO ve CEMTSbir miktar azalmaya devam ediyor.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu