Haber

Cerrahpaşa Taşınıyor, Bayramdan Sonra Faaliyete Geçecek

6-20 Şubat depremlerinden sonra deprem riski nedeniyle bazı birimlerinin taşınmasına karar verilen İstanbul Üniversitesi. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi işlem tamamlandı. Yeşilköy’de bulunan Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’ne tahliyesine karar verilen Cerrahpaşa’nın 25 Nisan’a kadar taşınacağı açıklandı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sait Gönen taşınma hakkında bilgi verdi. .

Eylemlerle Gösterilen Tepki

Cerrahpaşa, Prof. Murat Dilmener Hastanesi’ne taşınma süreci, hastanede çalışan mevcut çalışanın lojmanların boşaltılması talimatına tepki göstermesiyle başladı. Sağlık sendikaları da Murat Dilmener’de başlayan hareketlilik sürecine ‘Yörük değiliz ev sahibiyiz’ diyerek destek verdi. Hastane tahliyeleriyle ilgili seferberlik süreci sonucunda karar değişmedi, Cerrahpaşa’daki Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’nde faaliyete geçileceği açıklandı.

Bayramdan Sonra Faaliyetlerine Başlıyor

Sağlık Bakanlığı ile İstanbul Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin bazı birimleri Prof. Dr. tarafından Yeşilköy’de kuruldu. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’ne taşınma süreci başladı. 25 Nisan’a kadar taşınma süreci tamamlanacak ve Ramazan Bayramı’nın ardından Murat Dilmener’de Cerrahpaşa Tıp Fakültesi faaliyetlerine başlayacak. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

kabaduz-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu