Haber

Çiğli’de Deprem Dayanışması Büyüyor

Çiğli Belediyesi öncülüğünde depremzedelerin yaralarını sarmak amacıyla ilçede başlatılan dayanışma çalışmaları birçok farklı alanda devam ediyor.

Başkan Utku Gümrükçü’nün daveti ile depremin ilk gününde başlatılan dayanışma seferberliği kapsamında gıda, giyecek, ilaç, akaryakıt vb. Zelzele bölgesinden ilçeye gelen 592 kişinin barınma ihtiyacı karşılandı. Bu hizmetlerin yanı sıra 3043 depremzedeye ulaşım ve yenileme desteği, giyim, ayakkabı, gıda kolisi, hijyen paketi, battaniye, halı, çocuk bezi, mama, oyuncak, ısıtıcı, ilaç, yatak, havlu, bebek bezi, tekerlekli sandalye, beşik ve Çölyak gıda paketleri sağlandı.

45 depremzede için özel branşlarda istihdam desteği

Çiğli Belediyesi, deprem bölgesinden ilçeye gelen vatandaşları istihdam zincirine dahil etmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Konuyla bizzat ilgilenen Öncü Gümrük, İş’te Çiğli İş Portalı’na kayıtlı özel daire temsilcileri ve iş adamları ile görüşmeler gerçekleştiriyor. İlk etapta yapılan görüşmeler sonucunda 45 depremzede için istihdam imkanı yaratıldı.

Psikolojik pekiştirme sağlar.

0539 954 11 11 numaralı Psiko-Sosyal Destek Hattı’ndan Çiğli Belediyesi’ne başvurarak psikolojik destek talep eden 32 vatandaşa yaşadıkları travma nedeniyle Çiğli Belediyesi’nde görev yapan uzmanlar tarafından ücretsiz psiko-sosyal destek sağlandı.

HUK ve Macera parkı çocuklar için ücretsizdir.

Çiğli Belediyesi de depremzede çocukların sosyalleşmesi ve hayata kazandırılması için çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Bu kapsamda çocuklar ilçedeki Astronomi, Havacılık ve Uzay Kampüsü ve Akvaryum Macera Parkı’ndan ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Başkan Gümrükçü: “Dayanışmamızı büyütüyoruz”

İlçedeki dayanışma faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Lider Gümrükçü, “Ülkemizi kasıp kavuran depremin yaralarını Çiğli Belediyesi, Çiğli halkı ve şehrimizin paydaşlarıyla birlikte sarmaya devam ediyoruz. Depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda 36’ncı dayanışma tırımızı o bölgeye uğurladık. Evleri yıkılan veya hasar gören binlerce depremzede ilçemize gelmek için belediyemizle irtibata geçti. Bugün itibariyle 592 vatandaşımızın barınma ihtiyacını analiz ettik. Bir yandan depremzedelerin ulaşım, tadilat, gıda, giyecek ve ev eşyası gibi temel ihtiyaçlarını karşılarken, diğer yandan istihdam, sosyalleşme ve manevi güçlendirmeye yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Deprem bölgesinde ve ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızı şanslarına bırakmayacağız. İhtiyaçlarıyla yakından ilgilenerek en kısa sürede hayata entegre olmalarını sağlamaya çalışacağız.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu