Haber

DEM Partisi Eş Genel Başkanı Bakırhan: İtiraz edenler bir araya gelmeli

Halkın Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Partisi) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, partisinin Antep İl Başkanlığı’nın muhteşem kongresine katıldı. Bakırhan, Şehitkamil ilçesindeki nikah salonunda düzenlenen kongrede her zaman demokrasiden yana olduklarını söyledi.

Türkiye’de 31 Mart’ta yerel seçim yapılacağını hatırlatan Bakırhan, “Her siyasi partinin kendi kırmızı çizgisi vardır. Biz bu dönemde kırmızı çizgileri ortadan kaldırdık. Halkımıza ‘Kendi yerelinizde yerel demokrasiyi güçlendirin’ dedik. Uygunluk ilkesine bağlı kalmak, diğer siyasi partilerle işbirliği yapmak, ‘Adayları ortak aday göstermek.’ “Partimiz Türkiye’nin birçok yerinde kentsel uzlaşma için elinden geleni yaptı ama ne yazık ki sadece iktidarın değil, iktidar dışındaki muhalefetin de ortaklığa ve güç birliğine ne kadar kapalı olduğunu bir kez daha gördük. Bu nedenle itiraz edenlerin bir araya gelmesi gerekiyor. Bu sistemi beğenmeyenlerin bir araya gelmesi lazım” dedi.

Bakırhan, “Yaklaşan yerel seçimlerde şehrin tüm dinamiklerinin katılımıyla, şehir uzlaşısıyla belirlenen seçilmiş adaylarımızla Türkiye’nin birçok yerinde seçime gideceğimizi belirtmek isterim.” söz konusu.

Kongreye bazı milletvekilleri, CHP İl Başkanı Reis Reisoğlu, DEM Partisi il ve ilçe yöneticileri ile partililer katıldı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu