Haber

Ekrem İmamoğlu: “Her CHP’linin Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Ben de Cumhuriyet Halk Partisi üyesiyim”

FAHRETTİN ÖZTÜRK

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili soruya; “Her CHP’linin adayı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Dolayısıyla ben de CHP’liyim. Bunu konuşmaya, tartışmaya, çekişmeye gerek görmüyorum. Ben de yanlış buluyorum” dedi.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, bu akşam TV100 yayınına katılarak Candaş Tolga Işık’ın sorularını yanıtladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin soruya verdiği yanıt şöyle:

“Her Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Yani ben de Cumhuriyet Halk Partisi üyesiyim. Bunu konuşmaya, tartışmaya, didişmeye gerek görmüyorum. Ben de yanlış buluyorum. o da bir tartışma ama benim dışımda bir durum da olabilir.Cumhuriyet Halk Partisi Yani 6’lı masa diye bir ittifak tablosu var.Genel başkanım da aynen anlatıyor.Asıl kararı 6’lı masa verecek. .Geçen hafta Pazartesi günü konuştum.Görüşmemizle ilgili sohbetin detaylarını verebilecek tek kişi başkanımdır.Başkanımla ara sıra otururuz.4 saat konuşuruz.İstanbul’un projelerini konuşuruz. genel seçimle ilgili meseleler ama bireysel meselelere girmiyoruz sorunlu partimizin sorunları var konuşuruz bu anlamda a mı b mi c mi kendi alanında bana soru sorsa normaldir hangisi Cevap veririm ya da bildiğimi söylerim o farklı bir şey ama konuştuğumuz şey hakkında biraz daha İstanbul odaklı. Üstelik bu genel seçim. Varsa doğal partimiz ile ilgili ne tür katkılar yapacağımız ve yapmamız gereken hususlar üzerinde durulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu