Haber

Güvenlik görevlisini öldüren terörist yurt dışına kaçmaya hazırlanırken yakalandı.

Güvenlik görevlisini öldüren terörist yurt dışına kaçmaya hazırlanırken yakalandı.

MERSİN – Şırnak’ın Cizre ilçesinde 11 gün önce şehit olan güvenlik görevlisi Mustafa Erdem’in faili ‘Demhat’, ‘Fırat’ ve ‘Gelhat’ kod adlı Mehmet Zeki İlmin, Mersin’de düzenlenen operasyonda yakalandı. Teröristin yurt dışına kaçmaya hazırlandığı bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 4 Haziran’da Cizre’de şehit olan güvenlik görevlisi Mustafa Erdem’in faili ve PKK’lı terörist Mehmet Zeki İlmin’in Mersin’de olduğu öğrenilen gruplar bu sabah operasyon düzenledi. . Terörle Mücadele Şubesi ve Özel Harekat polislerinin katıldığı operasyonda ‘Demhat’, ‘Fırat’ ve ‘Gelhat’ kod adlı terörist Mehmet Zeki İlmin, EA ve K.İ ile birlikte saklandıkları yerde yakalandı. Akdeniz ilçesinde gözaltına alındı. Şüpheliler sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü.

İçişleri Bakanı açıkladı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Güvenlik İstihbarat Başkanlığımızca yürütülen teknik çalışmalar sonucunda 11 gün önce Cizre’de şehit olan güvenlik korucumuz Mustafa Erdem’in failinin Mehmet Zeki olduğu belirlendi. ‘Demhat’, ‘Fırat’ ve ‘Gelhat’ kod adlı İlmin, “Terörist, bu sabah Mersin’in Akdeniz ilçesinde Polisimizin Terörle Mücadele ve Özel Harekat birimlerince düzenlediği operasyonda yakalandı. Şehidimizin kanı yerde kalmadı. Operasyonu gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum” dedi.

habertaslicay.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu