Haber

Hatay Valiliği’nden idari izin beyanı

Hatay Valiliği, hamileler, engelliler, 10 yaşından küçük çocuğu olan memur kadınları, çocuğu engelli olan yakınları, şehit ve gazi yakınları ile kronik hastalığı olan çalışanların ikinci bir talimata kadar idari izinli sayılacağını bildirdi.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’ne göre Valilik’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle Olağanüstü Hal ilan edilen illerdeki kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan çalışanlar, anılan tarih itibariyle idari izinli veya uzaktan çalışan, dönüşümlü çalışan sayılır. Esnek çalışma yöntemlerine tabi olacakları hatırlatıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kolluk, sağlık hizmetleri, belediyeler ve 112 Acil Çağrı Merkezi çalışanları, yasal izinler dışında, hamileler, 10 yaşından küçük çocuğu olan kadın memurlar, engelliler, çocuğu engelli olanlar, şehit yakınları ve gaziler, ve kronik hastalığı olan işçiler İkinci bir talimata kadar idari izinli sayılacaklar Uzaktan ve esnek çalışma usulleri kaymakamlarca ilçelerde ve il merkezinde başkanın belirleyeceği usullere göre yürütülecek Kurumun, kamu kurum ve kuruluşlarının fiziki iyileştirmeleri sağlanana kadar, yeterli sayıda çalışanı ile.”

urgup-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu