Haber

Hong Konglu kurtarma ekipleri Hatay’da enkaz altında kalan 3 kişiyi kurtardı

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremin ardından kurtarma çalışmalarına destek vermek için Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nden Türkiye’ye giden arama kurtarma ekibi, enkaz altından 3 kişiyi kurtardı.

Hong Kong İtfaiye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Hatay’daki çalışmaları takviye eden grup dün akşam saatlerinde 3 kişiyi kurtardı.

Ekip lideri, İtfaiye Şef Yardımcısı Yiu Men-yeung, saat 17.00 sıralarında şehir merkezindeki apartmanın enkazında yaşam belirtileri bulunduğunu, uzun uğraşlar sonrasında 6 metrenin altındaki 3 kişiye ulaşmayı başardıklarını bildirdi. enkaz.

Kurtarma çalışmalarını büyük bir gayretle sürdürdüklerini kaydeden Yiu, “Depremden 6 gün sonra 3 kişinin hayatını kurtarabildiğimiz için mutlu ve heyecanlıyız. her şey demek.” sözlerini kullandı.

Hong Kong Şehri Arama Kurtarma Ekibi, Sağlık Bakanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve Göçmenlik Dairesi’nden oluşan 59 kişilik ekip, 8 Şubat’ta Türkiye’ye doğru yola çıktı.

8 ton araç ve malzemeyi özel eğitimli iki arama kurtarma köpeği, enkaz kesiciler ve can dedektörleri ile afet bölgesine götüren ekip, Türkiye’deki yetkililerin yönlendirmesiyle Hatay’da arama kurtarma faaliyetlerine altlık oluşturuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu