Haber

Karşıyaka’dan Islahiye’ye yardım eli

Deprem bölgesinde güçlendirme çalışmalarını sürdüren Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ve belediye grubu, depremde yakınlarını ve evlerini kaybeden Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde vatandaşlara yardım ulaştırdı.

Burada vatandaşlara 3 adet TIR yardım malzemesi dağıttıklarını belirten Tugay, bölgede uyum sorununun devam ettiğine dikkat çekti.

Bölgeye ulaşacak olan 2 tır yardımı bugün Hatay, Antakya ve İskenderun’da dağıtacaklarını belirten Tugay, “Her türlü yardım malzemesi burada karşılanıyor. Bölgedeki hasarı görmek ve ihtiyaç duyulan gerçek malzemeleri belirlemek için buradayız. Barınma ve beslenme sorununun önemli olduğunu söyleyebilirim.

Koordinasyon sorunu devam ediyor. Yarın aynı saatlerde kardeş şehrimiz Adıyaman’ın Kestepe ilçesine geçeceğiz. Ayrıca ilçede ihtiyaç sahiplerine 2 TIR yardım malzemesi dağıtacağız. Mümkün olduğu kadar çok insanla iletişim kurmak için ekiplerimizle çok çalışmaya devam ediyoruz. Desteğini esirgemeyen vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habersinanpasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu