Haber

MHP’li Vahapoğlu’nun takibi sonuç verdi… Gazi maaşları eşitlendi!

BURSA (İGFA) –MHP, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündemine getirdiği gazilerin şeref aylıklarının eşitlenmesi ve taban ücret düzeyine çıkarılmasını amaçlayan çalışmalardan sonuç aldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in yanıtlaması talebiyle konuyla ilgili MHP Kümelenmesi adına Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na iki yazılı soru daha sunan MHP Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Hidayet Vahapoğlu, gazilerin TBMM iradesiyle girdikleri tüm savaşlarda mazlum milletlerin yanında yer alan şanlı Türk askerinin kahramanları olduğunu hatırlattı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu üyesi ve Güvenlik ve İstihbarat Kurulu üyesi Bursa Milletvekili Vahapoğlu, gazilere devlet tarafından erdem aylığı verildiğini hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Ancak savaşa katılan gazilerimizin gurur aylığı Mart 2007’de 1005 sayılı Kanun’da yapılan değişiklikle aynı usul ve ortamda yeniden düzenlenmiştir. Bu düzenleme ile şeref aylığının bedeli sosyal güvencesi olanlar ve olmayanlar şeklinde belirlendi. Bu durum gazilerimizi rahatsız etti. Yapılan ödemenin maddi karşılığı olmayan yüce bir görevin karşılığı olduğunu ve farklı kategorilere dayandığını anlamak mümkün değildi. Bu ayrımcılığın son bulması için gazilerimizin taleplerini dikkate alarak harekete geçtik. Hem TBMM’de hem de bakanlıkta ısrarla bahse uyduk ve Sayın Bakanımız Vedat Bilgin’in duyarlı yaklaşımıyla sorunu çözdük.”

BAKAN BİLGİN’E TEŞEKKÜR

Vahapoğlu, “Gazilerimize ödenen maaşları asgari ücret düzeyine çıkarıyoruz. Gazilerimiz arasındaki maaş farklılıklarını da ortadan kaldırıyoruz” şeklinde yaptığı açıklamayla duyuruyu yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alim’e teşekkür eden Vahapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: sözleri şöyle:

“Kore ve Kıbrıs gazilerimize ve diğer gazilerimize sağlanan ÖTV muafiyeti gibi, Kore ve Kıbrıs gazilerimizden birinin çocuğu veya torununun da kamuda istihdamı için çalışıyoruz. İnşallah Cumhur İttifakı olarak bu iki konudaki gazi taleplerimizi en kısa sürede sonuçlandıracağız.”

arnavutkoy-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu