Haber

Nijerya’daki yetimler, Türkiye’deki depremde hayatını kaybedenler için dua ediyor.

Nijerya’da yetim öğrenciler, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde hayatını kaybeden ve yaralananlar için dua etti.

Başkent Abuja’nın Pape bölgesinde Darul Amin Vakfı tarafından Türk halkının desteğiyle yaptırılan okul ve yetimhanedeki çocuklar, Türkiye’de güçlendirme etkinliği düzenledi.

Etkinlikte, Türkiye’deki depremlerde hayatını kaybedenler için hatimler okundu ve dualar edildi.

Öğrencilerden Abdulrasid Abdulhakim yaptığı açıklamada, Türkiye’de yaşanan şoklardan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Türkiye’nin bugüne kadar kendilerine sahip çıktığını kaydeden Abdulhakim, “Bu nedenle Türkiye için dua ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” söz konusu.

Amina Muhammed Adam, Türkiye’nin her zaman Nijerya’nın yanında olduğunu belirterek, bu zor zamanda Türkiye’nin yanında olacaklarını söyledi.

Darul Amin Vakfı Lideri Eyüp Gökhan Özgün de Türkiye’de meydana gelen depremden dolayı üzüntü duyduklarını belirterek, “Vefat edenlere Allah rahmet eylesin, geride kalanlara sağlıklı ve hayırlı uzun ömürler versin. Yardım güçlerimizin enkaz altında kalanlara bir an önce ulaşmasını ve göçükten sağ salim çıkmasını nasip etsin.”

habercerkezkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu