Haber

QTerminals Antalya, Cumhuriyetin 100’üncü yılı anısına 700 kilogramlık anıtsal mermer taşını denize indirdi.

QTerminals Antalya Cumhuriyetin 100. Yılı Anısına

700 kiloluk anıt mermer taşını denize indirdi

Türkiye’nin önde gelen ticari kargo ve kruvaziyer limanı QTerminals Antalya, Cumhuriyetin 100. yılını Antalya Düden Park’ta düzenlenen törenlerle coşkuyla kutladı. Cumhuriyetin kuruluş değerlerini yaşatma ve güçlü tutma kararlılığıyla, 7 metre uzunluğunda, 700 kilogram ağırlığında, Atatürk silüetini taşıyan anıtsal mermer taş, QTerminals Antalya Limanı’ndan hareketle Düden Park’ta denize indirildi. Geleceğimiz olan çocukların dilekleri zaman kapsülleri içerisinde mermer taşla birlikte denize gömüldü.

QTerminals Antalya Genel Müdürü Özgür Sert, “Bu anlamlı günün anısına 7 metre yüksekliğinde, 700 kilogram ağırlığında, Atatürk silueti taşıyan mermer taşı denize indirdik. Cumhuriyet demokrasinin en güçlü teminatıdır. Bu değerleri korumak ve yaşatmak bizim sorumluluğumuzdur. Bu güzel günde etkinliğimize katılan tüm dostlarıma teşekkür ediyorum.  “Cumhuriyet değerlerinin korunması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

7 metre uzunluğunda ve 700 kilo ağırlığındaki Atatürk siluetli anıt mermer taş, QTerminals Antalya Limanı’ndan hareket ederek Düden Park’ta denize indirildi. Geleceğimiz olan çocukların yazdığı cumhuriyet dilekleri kapsüle konularak suya gömüldü. Antalya Valiliği ve Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında; 100. Yıl Cumhuriyet Kupası Yelken Yarışları, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Q Terminals Antalya ve Akdeniz Yelken Spor Kulübü ortaklığında gerçekleştirildi. Cumhuriyetin kuruluş yıl dönümü, 100. Yıl Cumhuriyet Kupası Yelken Yarışları ile gurur ve sevinçle anıldı, etkinliğin son gününde final töreni yapıldı ve sporculara plaketler teslim edildi.

QTerminals Antalya Genel Müdürü Özgür Sert, “Bu anlamlı günün anısına 7 metre yüksekliğinde, 700 kilogram ağırlığında, Atatürk siluetinin yer aldığı mermer taşı denize indirdik. Cumhuriyet demokrasinin en güçlü teminatıdır. Bu değerleri korumak ve yaşatmak bizim sorumluluğumuzdur. “Cumhuriyet değerlerinin korunması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu