Haber

RTÜK üyesi Taşçı: TRT, ırkçılık ve mezhep ayrımcılığı yapan yazarı hakkında soruşturma açmalı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Üyesi İlhan Taşcı, TRT World yazarlarından Tallha Abdulrazaq’ın Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Alevi” imajına yaptığı yorumun kabahat olduğunu belirtti. Taşçı, “Irkçılığı, mezhep ayrımını, kin ve nefreti körükleyen bu kişi hakkında TRT derhal soruşturma başlatmalıdır.”

ABDULRAZAQ: SULTAN SELİM’İN ANISI SEKTÖRÜNÜZÜ GÜÇTEN UZAK TUTSUN

ANKA Haber Ajansı’nın haberine göre TRT World yazar akademisyeni Tallha Abdulrazaq, Twitter hesabından Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafını İngilizce “Sultan Selim’in hatırası mezhebinizi iktidardan uzak tutsun. Amin” sözleriyle paylaştı.

Aldığı tepkilerin ardından Abdulrazaq, “Benim sözlerimdeki Kemalist pislikler, daha çok ağlayın. Öldürmez, işkence etmez, öldürmezsiniz. O zaman Arap karşıtlarına ırkçı iftira atarken ‘nefret söylemi’ diye ağlayamazsınız.”

TAŞÇI: MUTLAKA SORUŞTURMA AÇILMALI

RTÜK üyesi İlhan Taşcı, TRT’nin bir kamu kurumu olduğuna dikkat çekerek olaylara tepki gösterdi.

TRT’nin soruşturma açması gerektiğini belirten Taşçı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “84 milyonluk vergilerle kamu yayıncılığı yapması gereken TRT, ırkçılığı, mezhep ayrımcılığını, kin ve nefreti körükleyen bu kişi hakkında derhal soruşturma başlatmalı” dedi. ve öfke.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu