Haber

Tesla Cybertruck Tasarımı ve Özellikleri

Tesla Cybertruck belki de 2023 yılının en çok beklenen otomobillerinden biriydi. Bundan 4 yıl önce 2019 yılında tanıtılan ve o dönemde ön siparişlerin bile alındığı fütüristik pick-up modelinin teslim süresi artık yaklaşıyor. Bu arada otomobil dünyanın çeşitli yerlerinde sergilenmeye başladı. İşte New York Meydanı’nda çekilen Tesla Cybertruck modelinin tasarımına ilişkin detaylar…

Tesla Cybertruck tasarımı ve özellikleri!

Fütüristik olarak nitelendirilen Tesla Cybertruck modelini herkes hatırlıyor. 2019 yılında çılgın milyarder ve girişimci Elon Musk tarafından tanıtıldı. Hatta eski okurlarımız, çarpma ve hasar görmemesi garanti edilen Cybertruck’un camının tanıtım etkinliğinde Elon Musk tarafından kırıldığını ve arabanın gündem konusu haline geldiğini hatırlayacaktır.

Bugün NYC’de Cybertruck’ta 4 dakikalık ayrıntılı yürüyüş. Bu yapı kesinlikle mükemmel görünüyor. ???? pic.twitter.com/GsIH2KDzm9

– Nic Cruz Patane (@niccruzpatane) 11 Kasım 2023

İlk başta herkes bu durumu “Tesla rezil oldu” olarak algılasa da daha sonra bu durumun aslında Musk’ın bilinçli bir reklam hamlesi olduğu anlaşıldı. Paslanmaz çelik gövdeye sahip olduğu ve bu gövdede boya bulunmadığı belirtilen otomobilin yumruk, çekiç, kurşun gibi dış etkenlere karşı dayanıklı olduğu belirtildi.

Popüler Japon otomobil markası Türkiye’den çekildi!

1990’lı yıllarda piyasaya sürülen 3 boyutlu grafik oyunlarındaki gibi yumuşak kenarlar yerine sert ve keskin hatlara sahip olan araba, önden bakıldığında bir uçağı andırıyor. Aracın tasarımı ilk gösterildiğinde büyük eleştirilere maruz kalsa da Twitter’da paylaşılan bu yakın çekim görselin altında Tesla övülüyor.

Bu aslında bize ilk defa gördüğümüz bir tasarımı benimseyemeyeceğimizi, tanıdık şeyleri beğeneceğimizi gösteriyor. Ancak görünen o ki bir tasarıma alışmak için onu bir süre insanlara gösterip daha sonra satışa sunmak gerekiyor. Çünkü Cybertruck 2019 yılında tanıtıldı ve araç 2023 yılında teslimat/satışlara başlayacak. Belki de bu 4 yıllık süreç Musk’ın insanları eğitme çabasıydı.

Kaynak: Shiftdelete / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu